Ana Sayfa Ürünler Akrilik Esaslı Dış Cephe Boyaları Estetik Püskürtme Sıva
ESTETİK PÜSKÜRTME SIVA Yazdır e-Posta

Püskürtme yöntemi ile uygulanan, ince granürlü, dekoratif dokulu, saf akrilik copolimer bazlı malzeme

Kullanım Alanları
Çıplak beton, ince sıva, hazır beton, prefabrike, gaz beton, eternit, atermit, betopan, ahşap, sunta vb. yüzeylerde başarı ve uyum ile uygulanabilir.

Özellikleri
DIN 18363-Madde 3-194'e göre dekoratiftir, yağmur geçirmez, teneffüs etme yeteneğine sahiptir, darbelerden etkilenmez,çeşitli minarellerin yanısıra kaliteli katkı maddeleri içerdiğinden, VOB Bölüm C'ye göre hava şartlarına dayanıklıdır. Alman Türk Hoechst Firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretilmiştir.

Yüzey Hazırlığı
Yüzeylerdeki toz ve kirler temizlenir. Gevşek parçalar kırılıp, dökülür. Çok kuru, emici veya Harici Macun çekilerek düzeltilmesi gerekilen yüzeylere İzole OR-5 astar yaklaşık 1'e 6-7 oranında su ile inceltilerek rulo veya fırça ile yüzeylere doygunluk temin edilecek şekilde sürülür. Yüzeylerdeki büyük kırık ve çatlaklar Granit Macun ile tamir edilir. Küçük kırık ve çatlaklar Harici Macun ile tamir edilir. İsteniyorsa yüzeylerin tamamı Harici Macun ile macunlanarak düzgün bir zemin elde edilir.

Uygulama
Estetik Püskürtme Sıva, %3-5 oranında su ile inceltilerek, özel tabanca ile yüzeylere kolayca uyglanır. Sık veya seyrek, iri veya küçük taneli istenilen dekor elde edilebilir. 8 saat sonra Estetik Püskürtme Sıva'nın üzeri iki kat Akrilik Dış Cephe Boyası ile boyanmalıdır.

Sarfiyat
İstenilen desene göre 1,000-1,500 kg/m2'dir.

Kuruma Süresi
20oC'de, %65 nem oranında 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 24 saat gereklidir.

Depolama
Malzeme aşırı sıcak veya don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmemesi tavsiye edilir.

Ambalaj
25 kg'lık hava sızdırmasız, üst üste konularak depolanabilen teneke kutulardadır.

Dikkat Edilecek Hususlar
Boya uygulaması yapılacak olan yeni sıva ve beton yüzeylerin hava şartlarına göre 2-4 hafta bekletilerek iyice kuruması gereklidir. Uygulama esnasında yüzey ve hava sıcaklığının minimum +5oC ve maximum 30oC'de olmasına önem ve özen gösterilmelidir. Uygulama yapılırken kapı, pencere doğramaları, cam vb. üzerinde sıçramalara karşı tedbir alınmalıdır. Kullanılan tabanca uygulamadan hemen sonra su ile temizlenmelidir. Artan boya, üzerine bir miktar su ilave edilerek ve kapağı kapatılarak muhafaza edilmelidir.